obrazek

Tablica ogłoszeńWesołych Świąt Bożego Narodzenia!

obrazek

Szlachetna Paczka

obrazek

Drodzy Uczniowie! Drodzy Rodzice!

Zapraszamy do wzięcia udziału w tradycyjnej akcji mikołajkowo-świątecznej. Prosimy o słodycze, zabawki (nowe), przybory szkolne, produkty spożywcze np. kawa, herbata, miód, bakalie, chemiczne środki czystości. Zbiórka trwa w szkole do 6 XII. Dary (z nazwiskiem darczyńcy na karteczce) należy składować do kosza obok świetlicy nr 8. Tegorocznej akcji po raz kolejny patronuje Szkolna Rada Rodziców.

W imieniu Organizatorów
Maria Gaweł

Strefy relaksu dla uczniów

obrazek

Szanowni Państwo!

W szkole pojawiły się "strefy relaksu", w których uczniowie mogą wypoczywać i integrować się w czasie przerw pomiędzy zajęciami. Strefy relaksu zostały ufundowane przez Radę Rodziców.
obrazek

Pomoc psychologiczna

obrazek

Szanowni Państwo!

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, chcemy kontynuować pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne.

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

UWAGA!

Ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada została zastąpiona telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież mogą otrzymać wsparcie psychologiczne to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy (www.brpd.gov.pl) są dostępne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania ani instalowania żadnej aplikacji. Połączenie telefoniczne jest bezpłatne.
obrazek

PROJEKT STARS - ROWEREM DO SZKOŁY

obrazek

Projekt STARS

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła przystąpiła do projektu "STARS Rowerem do szkoły,” który koordynuje Urząd Miasta Krakowa.

Głównym celem projektu STARS jest:

– promowanie jazdy na rowerze, zachęcanie uczniów i całej społeczności szkolnej do częstszego korzystania z roweru jako środka transportu,
– zmniejszenie liczby uczniów odwożonych do szkoły samochodem oraz zwiększenie liczby uczniów dojeżdżających do szkoły na rowerze (hulajnodze, deskorolce, rolkach), bądź chodzących pieszo,
– poprawa zdrowia i samopoczucia dzieci poprzez aktywność fizyczną
– zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym
– zwiększenie niezależności dzieci w zakresie transportu
– dbałość o środowisko

W ramach projektu w szkole będą odbywały się różne działania promujące jazdę na rowerze (również na rolkach, hulajnodze, deskorolce). Zachęcamy do aktywnego udziału we wszystkich inicjatywach.

Program dla szkół

obrazek

Szanowni Państwo!

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła ponownie uczestniczy w „Programie dla szkół” realizowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i współfinansowanym z funduszy Unii Europejskiej. W ramach programu uczniowie klas 1-5 będą otrzymywać odpowiednie porcje owoców i warzyw oraz mleko i przetwory mleczne.

Celem „Programu dla szkół” jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie na etapie, na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz upowszechnianie zdrowej, zbilansowanej diety i wzrost świadomości społecznej w tym zakresie wśród dzieci i rodziców. Program ma również na celu propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane przez szkołę. W ramach programu organizowane będą konkursy, zajęcia edukacyjne, prezentacje, wystawy i inne działania.

Warunkiem uczestnictwa dziecka w programie jest pisemna zgoda Rodziców / Opiekunów prawnych w danym roku szkolnym. Możliwość wypełnienia zgody będzie podczas najbliższych spotkań Rodziców / Opiekunów prawnych z Wychowawcami klas.


Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

obrazek

Szanowni Państwo!

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi organizacji szczepień uczniów w wieku 12-18 lat. Informacje o szczepieniach znajdują się tutaj...


Zapisy do świetlicy szkolnej

obrazek

Szanowni Państwo!

Zapisy do świetlicy odbywać się będą w głównym budynku szkoły w następujących terminach:

30.08.2021r. (poniedziałek) w godz. 15:00 - 18:00
31.08.2021r. (wtorek) w godz. 15:00 - 18:00

Do szkoły należy przynieść wypełnioną Kartę Zapisu dziecka do świetlicy. Karta zapisu znajduje się tutaj...Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego

obrazek

Szanowni Państwo!

Informujemy, że rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022 odbędzie się 01.09.2021. Szczegółowe informacje znajdują się poniżej:

Szczegółowe informacje

Zmiany nazw oddziałów klasowych

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego dla klas 1-3

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego dla klas 4-8

Valid HTML 4.01 Transitional