obrazek

BibliotekaGODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI:

PONIEDZIAŁEK: 8:00-17:00 (ul. Judyma)
WTOREK:
8:00-9:55 (ul. Armii Kraków)
10:00-17:00 (ul. Judyma)
ŚRODA:
8:00 - 17:00 (ul. Judyma)
10:00-12:00 (ul. Cechowa)
CZWARTEK: 8:00-17:00 (ul. Judyma)
PIĄTEK: 8:00-17:00 (ul. Judyma)
Ogłoszenia

OBRAZ - DAR DLA BIBLIOTEKISzanowni Państwo!

Na prośbę uczennicy klasy 4b Agnieszki Poznańskiej, artystka - pani Agnieszka Słońska- Więcek podarowała bibliotece szkolnej obraz, który dziś zdobi jej wnętrze. Serdecznie dziękujemy za ten piękny prezent!

PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

obrazek

Październik - Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Październik był miesiącem, w którym szczególnie dużo miejsca i czasu poświęcano w naszej szkole propagowaniu czytelnictwa i pracy biblioteki szkolnej. Miały miejsce wydarzenia, w które staraliśmy się zaangażować jak największą liczbę uczniów, a nawet ich rodziców:

• Uczniowie klas starszych składali propozycje haseł pod wspólnym tytułem – TYSIĄC POWODÓW, BY CZYTAĆ…

• Rodzice przy pomocy drona wykonali zdjęcie dużej grupie naszej młodzieży trzymajacej w dłoniach książki i napis – TU SIĘ CZYTA!!! SP 97

• W ramach wolontariatu starsze uczennice czytały książki uczniom z klas trzecich. Były to głównie lektury obowiązujące w programie "Krakusek".

• KSIĄŻKA ŁĄCZY POKOLENIA – uczniowie, rodzice, a bywało, że i dziadkowie wzięli udział w ankiecie n/t ulubionych lektur różnych pokoleń czytelników (podsumowanie już niebawem)

• Udaliśmy się na spacer do Parku Maćka i Doroty, aby wspólna lekturą książek i rozmową przybliżyć postać jednej z naszych ulubionych autorek – Doroty Terakowskiej.

• Klasy drugie i trzecie wzięły udział w konkursie na najciekawszą krzyżówkę o tematyce związanej z książka i biblioteką.

• Grupą około trzydziestu uczniów wybraliśmy się na Międzynarodowe Targi Książki.

• Uczniowie filii przy ul. Cechowej mieli przyjemność wziąć udział w spotkaniu z autorką książek dla dzieci Ewą Stadtmüller.

• Uczniowie klas siódmych odwiedzili siedzibę Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ul. Rajskieji i uczestniczyli w warsztatach poświęconych Henrykowi Sienkiewiczowi. Mieli okazję zaznajomić się ze zbiorami WBP oraz zasadami ich wypożyczeń. Ponadto korzystali z zasobów Arteteki.

Na początku listopada planujemy WYMIANĘ PRZECZYTANYCH KSIĄŻEK
obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek


TARGI KSIĄŻKI

obrazek

Targi Książki

W dniu 24 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Targach Książki.
obrazek

obrazek

obrazek

obrazek


SPOTKANIE Z PANIĄ EWĄ STADTMÜLLER
- AUTORKĄ KSIĄŻEK

obrazek

Spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży

Tradycją naszej biblioteki stały się spotkania z autorką książek dla dzieci i młodzieży panią Ewą Stadmüller. W tym miesiącu Pisarka odwiedziła dzieci uczące się w klasach pierwszych i drugich w filii przy ul. Cechowej. To był bardzo pouczający, a jednocześnie radosny i pełen wrażeń kontakt z „prawdziwym” twórcą książek. Zainteresowani uczniowie mogli nabyć egzemplarz wybranej pozycji z autografem Twórcy.

WARSZTATY UCZNIÓW KLAS 4 W ARTETECE

obrazek

Warsztaty w Artetece

Uczniowie klas 4 wzięli udział w warsztatach "jak zostać Andersenem?" Zajęcia zorganizowała Arteteka.

WARSZTATY BIBLIOTECZNE

obrazek

Warsztaty literackie dla uczniów klas siódmych

Warsztaty literackie przeznaczone dla uczniów klas siódmych odbyły się w Wypożyczalni dla Młodzieży Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej przy ul. Rajskiej pod hasłem: Miejsca Sienkiewicza. Zajęcia te łączyły prezentację zawierającą ciekawostki z życia pisarza z praktycznymi ćwiczeniami dotyczącymi wyszukiwania książek na tematy związane z Sienkiewiczem. Uczniowie poznali polskiego noblistę poprzez miejsca, które odwiedził, dowiedzieli się, w jaki sposób pracował i jak wyglądał jego świat. Po quizie sprawdzającym znajomość życia i twórczości pisarza uczestnicy zajęć nauczyli się odszukiwać pozycje biblioteczne z zakresu historii literatury, historii i geografii Polski oraz świata.
obrazek

obrazek

obrazek

obrazek


KRZYŻÓWKI O TEMATYCE
BIBLIOTECZNO - CZYTELNICZEJ

obrazek

Krzyżówki uczniów klas drugich i trzecich

Uczniowie klas drugich i trzecich zaprojektowali i rysowali krzyżówki o tematyce biblioteczno-czytelniczej.
obrazek


CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA

obrazek

Zalety czytania

W ramach akcji – PAŹDZIERNIK, MIĘDZYNARODOWYM DNIEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH poprosiliśmy Babcie, Dziadków, Rodziców i Uczniów o w udział w ankiecie Czytanie łączy pokolenia. Wszystkim, którzy wzięli w niej udział serdecznie dziękujemy. Badania ogólnopolskie pokazują, że czytamy coraz mniej (na pewno nie dotyczy to tych domów, które wzięły udział w naszej ankiecie…). Dzieje się tak, gdyż nie zawsze uświadamiamy sobie, jak ważne w naszym życiu są książki. Namawiajmy zatem nasze dzieci do czytania.

Czytanie książek to same zalety. Przypomnijmy je:

• Czytanie to znakomite ćwiczenie dla naszego mózgu. Zmusza do myślenia, zrozumienia, łączenia faktów, wyciągania wniosków.

• Poszerza naszą wiedzę o świecie, zjawiskach, ludziach itd.

• Rozwija wyobraźnię. Odkrywasz w sobie cudowną umiejętność wizualizacji fikcyjnych zdarzeń, miejsc… kręcisz w głowie swój własny film.

• Poprawia koncentrację i pamięć. Czytając musisz skupiać uwagę na treści, powiazaniach faktów, wątków itp.

• Wzbogaca słownictwo. Poznając nowe słowa, ich znaczenia, konteksty łatwiej docierasz ze swoim przekazem do innych, jesteś chętniej słuchany…

• Może być źródłem inspiracji do własnych działań, pomysłów na wyjście z osobistych problemów, pozwala postawić się w sytuacjach życiowych, w których dotąd nie znaleźliśmy się.

• Jest sposobem na atrakcyjne i wartościowe spędzenie wolnego czasu. Gdy się lubi czytać, nigdy nie ma mowy o nudzie

Czyż nie warto zatem zachęcać nasze dzieci do czytania? Może do wspólnego czytania? Polecajmy im nasze ulubione tytuły. Może oni podpowiedzą nam tytuł, po który warto sięgnąć… Czytanie może łączyć pokolenia.

Opłaty za zagubione podręczniki

obrazek
Informacje o opłatach za zagubione podręczniki i sposobie dokonania wpłat znajdują się tutaj...

Zasady wypożyczania książek z biblioteki znajdują się tutaj...

Valid HTML 4.01 Transitional